Şirket Profilimiz

Şirket Profilimiz

NOKTA OTOMASYON MAKİNA ve İNŞ.SAN.TİC.A.Ş. 2006 yılında bir otomasyon şirketi olarak kuruldu.

Sektöre paketleme makineleri, gofret fırını, yaprak soğutma, krema sürme, blok soğutma, gofret kesme gibi gofret hattı makinelerinin malzeme temini ve otomasyon işlerini yaparak başladı.

Bu sıralarda değişik sektörlerde otomasyon ve sistem ağırlıklı makineler yaptı. Daha sonra kendi bilgi, beceri ve tecrübesine güvenerek paketleme makinası, otomatik gofret hattı ve otomatik ürün besleme sistemlerinde Avrupa ile rekabet edebilecek makineler yapmaya başladı. 

Yatay ambalaj (flowpack) makinelerinde gelişmiş ülke teknolojilerine eşdeğer, hıza dayalı, müşteri hattından gelen ürünleri el değmeden paketleyebilmek için gerekli tasarımları ve güncel teknolojileri müşteri hizmetine sunmakta, bir servolu, iki servolu, üç servolu, dört servolu, on üç servolu ambalaj makineleri ile çok yönlü çözümler sergilemektedir.

Farklı ürün boyutlarında ve farklı hızlarda paketlemeyi sağlayan hızlı paketleme makinaları ve gezer çene paketleme makinaları, farklı hızlarda çalışan tüm üretim hatlarına uygun besleme sistemleri ile müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunmaya devam etmektedir.

Çikolata besleme, bisküvi besleme ve bunların hızlı paketleme sistemi, gofret besleme ve bunların flowpack paketleme sistem, kek paketleme için inline besleme sistemleri  otomatik besleme sistemleri ile gerçekleştirilir.

Teknolojik yatırımları ve AR-GE çalışmalarına verdiği önemle makinalarını daha sorunsuz çalışmasını sağlamakta ve insan gücünü en alt seviyelere indirmektedir.

Yüksek kalitede ve ileri teknolojideki gofret makinaları, yatay ambalaj makinaları ve otomatik besleme sistemleri ile müşteri taleplerini karşılamadaki tecrübesini ortaya koymuştur. 

Ürettiği tüm makinelerde mekaniğe, tasarıma ve makinelerde kullandığı malzeme seçimine verdiği ilgi ve önemle avrupadaki firmalarla rekabet edebilir kaliteyi yakaladı. Ayrıca tüm güncel teknik ve teknolojileri (pnömatik, elektrik, elektronik, robot sistemler vb.) takip ederek sürekli iyileşmeyi ve gelişmeyi sağlamaktadır.