Hakkımızda

21. yüzyılın üretim sahaları; geleneksel yöntemlerin yerini teknolojik gelişmelere bıraktığı, enerji tüketimini minimize ederek maksimum kapasiteyi yakalamayı hedefleyen, insan gücünün yerini makinaların aldığı modern işletmeler haline geliyor. Yükselen üretim maliyetleri düşünüldüğünde, işletmelerin rekabetçi pazarda kendilerine yer bulabilmeleri için, daha fazla insan gücü gerektiren hantal ve eski teknolojiler kullanılarak yapılmış makinalar yerine, inovatif ürünlere, otomasyon sistemlerine ihtiyacı olduğu aşikar. Nokta Makina, kuruluşundan bu güne bütün alt yapısını 21. yüzyılın sloganı olan DİGİTAL TRANSFORMASYON üzerine geliştirmiş, gıda makinaları ve paketleme otomasyon sistemleri üzerine pazarda farkını kanıtlamış ve yerini kısa zamanda sağlamlaştırmıştır.

Mühendislik deneyimlerimizi, makina imalatındaki tecrübelerimizle buluşturduğumuz yeni sistemlerimizle yurt içinde ve dünyada pek çok üreticiye ulaşmanın ve çözüm ortağı olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Nokta makine olarak; sanayi devriminin dördüncü jenerasyonu olarak nitelendirilen Endüstri 4.0 ilkesi ile yeni nesil donanım, yani bugünkü donanımlardan farklı olarak düşük maliyetli, az yer kaplayan, az enerji harcayan, az ısı üreten, ancak bir o kadar da yüksek güvenilirlikte çalışan donanımlar ve bu donanımları çalıştıracak işletim ve yazılım sistemlerinin kaynak ve bellek kullanımı açısından tutumlu olması hedefidir.

Nokta Makina, yenilikçi teknolojilere uyumlu alt yapısı, müşteri hassasiyetlerine göre oluşturulmuş dizaynları, minimum enerji tüketimi maksimum verim anlayışı ile üretilmiş makinaları ile tüm bu ihtiyaçlara  cevap vermeyi misyon haline getirmiştir.

Hedefimiz ise; üretim sürecinde makinalarımıza siber-fiziksel sistemlerin kullanarak, neredeyse bağımsız olarak kendi kendilerini koordine ve optimize ederek üretim yapabilecek 'akıllı fabrikalar' ile büyük ve orta ölçekli işletmelerde, zaman ve ürün kaybını en aza indirmeye yönelik üretim hatları ve besleme sistemlerini daha çok müşterimize ulaştırarak birlikte büyümektir.