Hakkımızda

30 yıllık mühendislik deneyimine sahip olan Nokta Makina, 2006 yılında paketleme makinaları ve gofret hatları sektörüne yaprak soğutma, krema sürme, blok soğutma, blok kesme gibi gofret hattı makinalarının malzeme temini ve otomasyon işlerini yaparak başladı. Şuan üretmekte olduğumuz tam otomatik paketleme makineleri ve gofret hatları ile yatırım geri dönüş süresi ve kalite açısından Türkiye’de sektör lideri dünyada önde gelen firma olarak yer almaktadır. Yüksek marka bilinirliğine temel olan müşteri memnuniyeti doğrultusunda her makinamız yüksek güvenilirlik ve performans göz önünde bulundurularak üretilmektedir.

Yatay ambalaj (flowpack) makinelerinde kaliteli ve hıza dayalı müşteri hattından gelen ürünleri el değmeden paketleyebilmek için gerekli tasarımları ve güncel teknolojileri kullanmaktadır. Otomasyon sistemlerini kendi bünyesinde yapan ender firmalardan olan Nokta Makina, servo motorlu ambalaj makineleri ile çok yönlü çözümler sunmaktadır. 

Farklı ürün boyutlarında ve hızlarda paketlemeyi sağlayan hızlı paketleme makinaları ve gezer çene paketleme makinaları, farklı hızlarda çalışan tüm üretim hatlarına uygun besleme sistemleri ile müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunmaya devam etmektedir.

Nokta Makina kuruluşundan bu güne bütün alt yapısını 21. yüzyılın sloganı olan  ‘’Dijital Transformasyon‘’ üzerine geliştirmiş, paketleme makinaları ve otomasyon sistemleri üzerine pazarda farkını kanıtlamış ve yerini kısa zamanda sağlamlaştırmıştır. Mühendislik deneyimlerimizi, makina imalatındaki tecrübelerimizle buluşturduğumuz yeni sistemlerimizle yurt içinde ve dünyada pek çok üreticiye ulaşmanın ve çözüm ortağı olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Teknolojik yatırımları ve AR-GE çalışmalarına verdiği önemle makinalarının sorunsuz çalışmasını sağlamakta ve insan gücünü minimum seviyelere indirmektedir. 

Nokta Makina olarak sanayi devriminin dördüncü jenerasyonu olarak nitelendirilen Endüstri 4.0 ilkesi ile yeni nesil donanım, yani bugün ki donanımlardan farklı olarak düşük maliyetli, az yer kaplayan, az enerji harcayan, az ısı üreten, ancak bir o kadar da yüksek güvenilirlikte çalışan donanımlar ve bu donanımları çalıştıracak işletim ve yazılım sistemlerinin kaynak ve bellek kullanımı açısından tutumlu olması hedefidir.

Hedefimiz ise üretim sürecinde makinalarımıza siber-fiziksel sistemlerin kullanarak, neredeyse bağımsız olarak kendi kendilerini koordine ve optimize ederek üretim yapabilecek ‘akıllı fabrikalar’ ile büyük ve orta ölçekli işletmelerde, zaman ve ürün kaybını en aza indirmeye yönelik üretim hatları ve besleme sistemlerini daha çok müşterimize ulaştırarak birlikte büyümektir.

Whatsapp Destek